| Appliance Capabilities | Blend, Chop, Grate, Grind, Shred, Slice, Vegetables |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Silver |
| MPN | DLC-2A |
| Material | Plastic |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Mini Food Processor |
| Capacity | 3 cup |
| Model | DLC-2A |
| Number of Blades | 0 |
| Components Included | Motor Base |
| Power | 250 W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Cuisinart Mini-Prep Plus Food Processor Replacement Motor Base Only DLC-2A. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 14.00 USD. Good Used Working Condition. Motor Base Only.