| MPN | CBM-18N |
|---|---|
| Brand | Cuisinart |
| Model | CBM-18N |
| Capacity | 8 oz. |
| Features | See below |
| Item Depth | 7.7" |
| Item Width | 6.5" |
| Item Height | 11" |
| Item Weight | 4.15 lbs |
| Cable Length | 25" |
| Power Source | Electric (AC) |
| Manufacturer Warranty | 3 years |
| Color | Black |
| UPC | 086279024015 |
Check the listing for details. Cuisinart Programmable Conical Burr Coffee Grinder. Color: Black, Condition: New. Listed at 115.35 USD. The perfect grind has never been this easy! Useful Features of the Cuisinart Programmable Conical Burr Grinder Mill Burr grinding for uniform grind/optimum flavor. Conical burr grinding provides uniform grind and optimum flavor.