| Brand | Darton |
|---|---|
| Dexterity | Left Hand |
| Overall Length (in.) | 45.5" |
| Draw Length (in.) | 30" |
| Color | Brown / Black |
| Model | SL 50 |
| Material | Wood / Metal |
| Draw Weight (lbs.) | 40 lbs |
| Archery Type | Bow Hunting |
| Country of Origin | United States |
| Suitable For | Men |
| UPC | Not Specified |
Check the listing for details. Darton Archery SL 50 Left Hand Compound Bow. Color: Brown / Black, Condition: Used, Made in United States. Listed at 79.99 USD. String is Nice good shape and Cables are in nice shape. Left Handed. Draw weight: 40 lbs. Draw length is 30".