| Brand | Darton |
|---|---|
| Dexterity | Left Hand |
| Overall Length (in.) | 45" |
| Draw Length (in.) | 26.5" |
| Color | Black/Camo |
| Model | Trailmaster |
| Material | Wood / Metal |
| Draw Weight (lbs.) | 55 lbs |
| Archery Type | Bow Hunting |
| Country of Origin | United States |
| Suitable For | Men |
Check the listing for details. Darton Trailmaster Left Hand Compound Bow. Color: Black/Camo, Condition: Used, Made in United States. Listed at 74.99 USD. String and cables are in nice shape. Left Handed. Draw weight: 55 lbs. Overall in Decent shape. Has wear, scratches, scuffs, limbs have been painted.