| Model | 960806601 |
|---|---|
| UPC | 0765488241238 |
| Brand | Honeywell |
| Mounting Style | Screw |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 10 A |
| Current Rating | 1-15 A |
| Coil Voltage | 551-600 V |
| Fuse Type | Switch |
| MPN | GLDA01E7B |
| Material | Plastic, Metal |
| Finish | Stainless Steel |
Check the listing for details. DAYTON 960806601 Switch 31DP22. Condition: New. Listed at 36.79 USD. Switch, For Use With Grainger Item Number 2LKR5, 2LKR6, 2LKR7, 2LKR8, 2LKR9, 2LKT2, 2LKU5, 3NYA6, 3NYA7, 6Y945A, Fits Brand Dayton.