| Number of Items in Set | 2 |
|---|---|
| Maximum Torque | 1,400 in-lbs |
| Power Source | Battery |
| MPN | DCF885 |
| Charging Time | 30 min |
| Unit Type | Unit |
| Number of Batteries | 1 |
| Voltage | 20 V |
| Motor Type | Brushed |
| Features | Compact, Lightweight |
| Cable Length | NA |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 2800/min (RPM) |
| Battery Included | Yes |
| Color | Yellow |
| Set Includes | Battery, Impact Driver |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Battery Capacity | 2 Ah |
| Model | MAX |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 20V max |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. DeWalt DCF885 20V MAX Brushed Motor Impact Driver & DCB203 2Ah Battery Bundle. Color: Yellow, Condition: Used, Made in China. Listed at 53.99 USD. This bundle includes one impact driver and one battery, making it a versatile and practical addition to any tool collection.