| Brand | DGTEC |
|---|---|
| Type | Tablet |
| Screen Size | 10.1 in |
| Display Type | LED |
| Maximum Resolution | 1280 x 800 |
| RAM Size | 2 GB |
| Connectivity | Bluetooth |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Operating System | Android |
| Features | Backlight, Bluetooth, Built-In Front Camera, Built-In Rear Camera, LED Display, Touch Screen, Android 14 |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Colour | Silver |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. DGTEC 10.1" Tablet & Clear Bumper Case Android 14, 64GB Storage, 2GB Ram, Silver. Color: Silver, Condition: Open box, Made in China. Listed at 64.67 USD. 64GB (Internal Storage). 470g Tablet (approx.). 550g Tablet and Clear Bumper (approx.). 10.1" TABLET. 5 point multi touch. Direct deposit in person at the bank branch. Battery Life Battery Type.