| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Frigidaire |
| Type | Countertop Ice Maker |
| Unit Type | lb |
| Capacity | 33lbs |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 120 V |
| Model | EFIC22BAMZ |
| Features | Portable |
| Cable Length | 60 in |
| Number of Items | 1 |
| Finish | Stainless Steel |
Check the listing for details. Frigidaire Countertop Crunchy Chewable Nugget Ice Maker, Compact, 33lbs per Day. Color: Silver, Condition: Open box. Listed at 115.00 USD. Frigidaire Countertop Crunchy Chewable Nugget Ice Maker, Compact, 33lbs per Day, Metallic Finish Item: LO