| MSRP | $ |
|---|---|
| Blade Material | German Stainless Steel |
| Blade Length | 2.25" |
| Opening Mechanism | Manual |
| Color | Black |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 3.00" |
| Overall Length | 5.25" |
| MPN | 14-478CBH |
| Blade Types | Hawkbill |
| Brand | Frost Cutlery |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Slip Joint |
| Model | Little Hawkbill |
| Number of Blades | 1 |
| Handle Material | Cape Buffalo Horn |
| Country of Origin | Pakistan |
| UPC | 026615094951 |
Check the listing for details. FROST CUTLERY LITTLE HAWKBILL 14-478CBH. Color: Black, Condition: New other (see details), Made in Pakistan. Listed at 6.50 USD. 2 1/4" German Stainless Steel Hawkbill Blade. One flat fee for all orders regardless of quantity. Color Hue and Handle Pattern may vary from picture giving uniqueness to each knife.