| Edition | 5th edition |
|---|---|
| Publish Year | 2011 |
| Updated ISBN1 | 1337568260 |
| Updated ISBN2 | 9781337568265 |
| ISBN | 9780495912491 |
| Subject Area | Foreign Language Study |
| Publication Name | Horizons |
| Publisher | Cengage Heinle |
| Item Length | 11.1 in |
| Subject | French |
| Publication Year | 2011 |
| Series | World Languages Ser. |
| Type | Language Course |
| Format | Hardcover |
| Language | English |
| Item Height | 1.1 in |
| Author | Stuart Smith, Joan H. Manley, John T. Mcminn-Reyna, Marc A. Prévost |
| Item Weight | 44.1 Oz |
| Item Width | 8.7 in |
| Number of Pages | 512 Pages |
Check the listing for details. Horizons Joan H Manley. Condition: Good. Listed at 25.95 USD. Horizons Joan H Manley is in great condition and ready for quick shipment to any USA location. We take great pride in consistently delivering reliably fast shipping and low prices on books and textbooks to students, professionals, and book lovers all across the globe. Choose priority shipping upon checkout for fastest shipping speeds. We ship fast, we are based in the USA for efficient delivery to nearly all homes and colleges across the USA, and we ship to nearly ALL INTERNATIONAL locations too!