| Country of Origin | China |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Speed | 3000 RPM |
| Power Source | Corded Electric |
| Battery Included | No |
| Color | Green |
| Set Includes | Attachments |
| Item Length | 9.5 in. |
| Brand | Kawasaki |
| Chuck Size | 3/8 in |
| Type | Drill/Driver |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 6 in. |
| Features | Compact, Lightweight |
| Chuck Type | Keyed |
| Item Width | 2.5 in. |
| Item Weight | 3 lbs |
| UPC | 6934097749846 |
Check the listing for details. Kawasaki 3/8" Electric Corded Drill Power Drill. Color: Green, Condition: Used, Made in China. Listed at 20.00 USD. The Kawasaki 3/8" Electric Corded Drill Power Drill is a versatile and compact tool perfect for various home and workshop projects. Works great use the pictures as part of the description.