| Color | Gray |
|---|---|
| Brand | Kershaw |
| Type | Folding Knife |
| Handle Material | Glass-filled nylon |
| Blade Edge | Plain |
| Blade Material | 8Cr13MoV |
| Blade Length | 3.32 in. (8.4 cm) |
| Closed Length | 4.38 in. (11.1 cm) |
| Features | Stonewashed |
| Item Weight | 3 oz. (85 g) |
| Model | Sequence |
| Overall Length | 7.7 in. (19.6 cm) |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| MPN | 1426 |
| UPC | 087171068947 |
Check the listing for details. Kershaw SEQUENCE KNIFE 3.32" KVT Bearings Gray Handle EDC 1426 FAST SHIP. Color: Gray, Condition: New. Listed at 46.94 USD. Click here to see description.