| Brand | Keurig |
|---|---|
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Voltage | 220 V |
| Model | 5000382288 |
| Dimensions | 9.81 x 6.43 x 11.70 Inches |
| Number of preset cup sizes | 3 |
| Water reservoir capacity | 30 oz |
| Weight | 4.95 lb |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Keurig K-Express Essentials Black Single-Serve K-Cup Pod Coffee Maker. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 44.00 USD. This streamlined, modern coffee maker gives you a range of Keurig features that can enhance your coffee routine. Now everybody can truly enjoy a rich cup of coffee at the push of a button, because Keurig is for all.