| Water Tank Capacity | 1 qt |
|---|---|
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Red |
| UPC | 611247404898 |
| Material | Plastic |
| Control Panel | Analog |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Bar Pressure | 3.3 bar |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Compatible Capsule/Pad System | Cafissimo, Nespresso |
| Voltage | 220 V |
| Item Height | 14 in |
| Model | Digital |
| Features | Auto Shut-off |
| Cable Length | 32 in |
| Components Included | Drip Tray, Water Tank |
| Finish | Matte |
| Item Weight | 4.5 lbs. |
Check the listing for details. Keurig K-Express Essentials Red Single-Serve K-Cup Pod Coffee Maker. Color: Red, Condition: Open box. Listed at 35.00 USD. Keurig K-Express Essentials Red Single-Serve K-Cup Pod Coffee Maker, New open box. Box is a little damaged, but the product is in new condition.