| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Capsule/Pod Capacity | 10 |
| Material | Plastic |
| Control Panel | Analog |
| Bar Pressure | 15 bar |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 120 V |
| Model | Keurig K-Mini Plus |
| Type of Coffee Made | Coffee, Espresso, Cappuccino |
| Features | Cord Storage |
| Cable Length | 32 in |
| Finish | Matte |
| Components Included | Drip Tray |
| Country of Origin | China |
| UPC | 611247373088 |
Check the listing for details. Keurig K-Mini Plus Pod Storage Single Serve Coffee Maker UNTESTED FOR PARTS. Color: Black, Condition: For parts or not working, Made in China. Listed at 26.99 USD. Missing the pod holders, the water tank, and the drip tray.