| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| UPC | 0611247373088 |
| MPN | 5000200239 |
| Control Panel | Analog |
| Bar Pressure | 15 bar |
| Energy Star | Compliant |
| Compatible Capsule/Pad System | Cafissimo, Nespresso |
| Item Height | 16 in |
| Voltage | 120 V |
| Style | Modern |
| Height | 15 in |
| Features | Removable Drip Tray |
| Cable Length | 32 in |
| Width | 4.5in. |
| Finish | Matte |
| Number of Settings | 1 |
| Manufacturer Color | Black |
| Item Diameter | 16 in |
| Color | Gray |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 8 in |
| Heat up Time | 40-45 sec |
| Weight | 10.2 |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean, Brita, Saeco |
| Length | 14 in |
| Model | Keurig K-Mini Plus |
| Item Weight | 6.5 lbs. |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Keurig - K-Mini Plus Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker - Studio Gray. Color: Gray, Width: 4.5in., Condition: Used. Listed at 18.00 USD. Keurig - K-Mini Plus Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker - Studio Gray Great Condition