| Water Tank Capacity | 2 qt |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| MPN | 5000350797 |
| Control Panel | Analog |
| Bar Pressure | 10 bar |
| Compatible Capsule/Pad System | Keurig |
| Item Height | 4.3 in |
| Voltage | 120 V |
| Type of Coffee Made | Cappuccino, Espresso, Espresso Macchiato, Latte Macchiato, Mocha |
| Cable Length | 28.74 in |
| Features | Additional Coffee Container, Travel, Removable Drip Tray, Auto Shut-off, Water Tank, Water Filter, Removable Water Tank, Display, Programmable |
| Components Included | Drip Tray, User Manual, Water Tank |
| Finish | Black |
| Item Width | 12 in |
| Capsule/Pod Capacity | 1 |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 2.7 in |
| Bean/Coffee Capacity | 12 Oz |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Model | K-Supreme |
| Power | 1000 W |
| Item Weight | 5.78 lbs. |
| UPC | 0611247386361 |
Check the listing for details. Keurig K Supreme Single Serve K-Cup Pod Coffee Machine - Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 94.99 USD. • MULTISTREAM TECHNOLOGY™: Extracts more flavor and aroma in every brew. • CUSTOMIZE YOUR CUP: Brew a stronger cup, or brew hot over ice for refreshing iced coffee. • TRAVEL MUG FRIENDLY: Accommodates travel mugs up to 7” tall.