| Water Tank Capacity | 1 qt |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| MPN | K10 |
| Control Panel | Digital |
| Bar Pressure | 8 bar |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Capsule/Pad System | Keurig |
| Item Height | 11 in |
| Voltage | 220 V |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Cable Length | 36 in |
| Features | Removable Drip Tray |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Drip Tray |
| Finish | Shiny |
| Item Width | 6 in |
| Color | Silver |
| Capsule/Pod Capacity | 1 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 8 in |
| Bean/Coffee Capacity | 1 Pod |
| Heat up Time | 60-65 sec |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Model | K10 |
| Country of Origin | China |
| Power | 1200-1499 W |
| Item Weight | 2.6 lbs |
Check the listing for details. Keurig K10 Mini Plus Coffee Maker - Brewing System – Red - Used - Good Condition. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 29.99 USD. Preowned, good condition Tested, works!