| Power Source | Electrical |
|---|---|
| Coffee Type | Pod |
| Color | Silver, Black |
| Material | Plastic, Metal |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 2.7 in |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Bar Pressure | 3.3 bar |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Compatible Capsule/Pad System | K-Cup |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220 V |
| Model | Keurig K155 |
| Type of Coffee Made | Espresso, Coffee |
| Features | Digital Display |
| Cable Length | 32 in |
| Finish | Metallic |
| Components Included | Drip Tray |
| Country of Origin | China |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Keurig K155 Pod Coffee Machine Silver & Black Digital Display K-Cup Compatible. Color: Silver, Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 99.99 USD. Good working conditions use only few times