| Power Source | Electrical |
|---|---|
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Capsule/Pad System | Cafissimo, Nespresso |
| Voltage | 120V |
| Model | K35 |
| Type of Coffee Made | Cappuccino, Espresso, Mocha |
| Features | Auto Shut-off, Lightweight, Removable Drip Tray, Removable Water Tank, Water Tank |
| Cable Length | 36 in |
| Components Included | Drip Tray, Water Tank |
| Finish | Shiny |
| Country of Origin | Malaysia |
| Power | 1470 W |
| Item Weight | 8.8 lbs |
Check the listing for details. Keurig K35 K-Compact Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker Black TESTED WORKING. Color: Black, Condition: Used, Made in Malaysia. Listed at 24.37 USD. Tested- working