| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Water Tank Capacity | 48 Ounces |
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Pod |
| Control Panel | Digital |
| Energy Star | Compliant |
| Capacity | 48 Ounces |
| Item Height | 9.8 in |
| Voltage | 120 V |
| Type of Coffee Made | Cappuccino |
| Features | Removable Drip Tray |
| Components Included | Drip Tray |
| Finish | Matte |
| Item Width | 13 in |
| Number of Settings | 3 |
| Manufacturer Color | Black/Silver |
| Capsule/Pod Capacity | 1 |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 13.3 in |
| Heat up Time | Up To 4 Minutes |
| Brand | Keurig |
| Type | Coffee Maker |
| Model | B60 |
| Item Weight | 13 lbs |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. Keurig Model K40 Black Single Cup Brewing System Coffee Maker W/ KCC-30 Carousel. Color: Black, Condition: Used. Listed at 79.99 USD. Keurig Model K40 Black Single Cup Brewing System Coffee Maker W/ KCC-30 Carousel.