| Power Source | Battery |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Color | White |
| Item Diameter | 4.5 in |
| MPN | 21029714 |
| Year Manufactured | 2023 |
| Item Depth | 1.5 in |
| Brand | Kidde |
| Type | Carbon Monoxide Detector |
| Number of Batteries | 1 |
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
| Model | C3010 |
| Features | Battery Backup, Voice Alerts |
| Item Width | 4.5 in |
| Operating Sound Rating | 85 dB |
| UPC | 047871097180 |
Check the listing for details. Kidde 10-Year Battery Powered Carbon Monoxide Detector w LED Alarm Warning Light. Color: White, Condition: New. Listed at 36.99 USD. Kidde 10-Year Battery Powered Carbon Monoxide Detector w LED Alarm Warning Light Please see pictures and let us know if you have any questions!