| Battery Included | Yes |
|---|---|
| Power Source | Battery, Hardwired |
| Color | White |
| MPN | FCD4CN3CNP, 900007601 |
| Brand | Kidde |
| Type | Carbon Monoxide Detector |
| Number of Batteries | 1 |
| Model | KN-COPP-3 |
| Features | plug in carbon monoxide alarm, Battery Backup, Alarm, AC Plug-In Power and Battery Backup, Kidde AC Powered,Plug-In Carbon Monoxide Alarm, kidde ac powered |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Smart Home Protocol | Digital |
| Operating Sound Rating | 85 dB |
| Power | AC |
| Item Width | 3.75 in |
| Item Weight | 1 lb |
| UPC | 0025417000719 |
Check the listing for details. Kidde Firex Plug-in Carbon Monoxide Detector Battery Back-Up Digital Display NEW. Color: White, Condition: New. Listed at 22.00 USD. Kidde Carbon Monoxide Detector, Plug In Wall with 9-Volt Battery Backup, Digital LED Display. Digital LED display shows the level of carbon monoxide the CO alarm is sensing. 85-decibel alarm announces when carbon monoxide is detected.