| Minimum Length | 76 in |
|---|---|
| Size | King |
| MPN | 81270202 |
| Item Length | 76 in |
| Department | Adults |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Wipe with Dry Cloth |
| Item Height | 40 in |
| Style | Rustic |
| Personalized | No |
| Maximum Height | 40 in |
| Features | Adjustable Height, Easy To Assemble, Open Storage |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Matte |
| Item Width | 5.5 in |
| Minimum Height | 3 Height Adjustable |
| Compatible Brand | Universal |
| Minimum Width | 5.5 in |
| Pattern | Solid |
| Color | Gray |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Engineered Wood |
| Brand | YATINEY |
| Mounting | Bed Frame Mounted |
| Maximum Width | 5.5 in |
| Type | Headboard |
| Maximum Length | 76 in |
| Space-Saving Design | Yes |
| Era | 21st Century (2000-Now) |
| Model | 14UBR Storage Rack |
| Original/Reproduction | Original |
| Item Weight | 35 lb |
| Country of Origin | China |
| Product Line | King Size Headboard |
| UPC | 812702028202 |
Check the listing for details. King Size Headboard Only, Upholstered King Headboard w Charging Station, Rustic. Color: Gray, Condition: New, Made in China. Listed at 135.19 USD. Utility Charging Station: Enjoy easy charging of your electronic devices right at your bedside. This headboard has 2 outlets and 2 USB ports with a 59" cord, freeing you from tangled wires with a perfect blend of convenience and functionality.