| Country of Manufacture | United States |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2367168 |
| MPN | PR-4753-2367168 |
| Color | Walnut |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Transitional |
| Item Height | 41" |
| Item Width | 62" |
| Item Length | 10" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Engineered Wood Full-Queen Headboard in Grand Walnut |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Engineered Wood Full-Queen Headboard in Grand Walnut |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493508727 |
Check the listing for details. Pemberly Row Engineered Wood Full-Queen Headboard in Grand Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 171.50 USD. A spacious display area for your alarm clock, phone, tablet, or books, ensures that this headboard is as functional as it is stylish. Two adjustable shelves allow you to customize and style your new rustic full size bookcase headboard to your specific needs.