| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Country of Manufacture | Malaysia |
| Material | Rattan |
| Collection | Luana |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-6197-WAL |
| MPN | MOD-6197-WAL |
| Color | Walnut |
| Size | Full Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 22" |
| Item Width | 56" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
Check the listing for details. Modway Luana Cane Rattan and Rubberwood Full Headboard in Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 121.30 USD. Transport yourself to warm breezes and calming serenity with the Luana Cane Woven Rattan Full Headboard. Fusing mid-century modernity with tropical vibes, this full size headboard features a beautiful cane pattern that offers the design an airy, organic aesthetic. Adapting to almost any decor theme with the option of interchangeable bed frames, this full size headboard is compatible with the Billie and Margo bed frame collections for a customized look that's easily interchangeable. This headboard for full beds features a window pane design along the meticulous woven rattan and is crafted with solid rubberwood for lasting durability. Refresh your bedroom with customizable bedroom furniture. Assembly required.Features:Materials: Woven cane rattan, rubberwoodFinish: WalnutWindow pane detailInterchangeable bed frame optionsSpecifications:Product Dimensions: 22.5"H x 55.5"W x 1.5"DProduct Weight: 11 lbs