| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Power Source | Corded Electric |
| Blade Length | 10.2 cm |
| Color | Yellow |
| Item Length | 4" |
| Suitable For | Wood |
| Brand | G&R |
| Type | Table Saw |
| Number of Batteries | 1 |
| Blade Location | Centered |
| Item Height | 4.5" |
| Model | MICROJIG GRR-RIPPER GR-100 |
| Item Weight | 1 lbs |
| Item Width | 4.5" |
Check the listing for details. MICROJIG GRR-RIPPER 3D Pushblock System; Basic GR-100; Made in USA. Color: Yellow, Condition: New. Listed at 35.00 USD. The MICROJIG GRR-RIPPER 3D Pushblock System Basic GR-100 is a table saw accessory designed for precision, safety, and controll when cutting of wood. Made in the USA The compact size and lightweight design make it easy to use, while the yellow color makes it easy to locate on the worktable. With a simple set-up and reliable performance, this pushblock system is an essential tool for any woodworking project.