| License Category | Standard |
|---|---|
| Minimum RAM | 128 GB |
| MPN | 312-04405 |
| For Operating Systems | Windows Server 2019 |
| Brand | Microsoft |
| Type | Web Server Software |
| Format | DVD |
| Unit Type | Unit |
| Language | Multilingual |
| Minimum Hard Drive Space | 30 GB |
| Model | Microsoft Exchange 2019 |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Unit Quantity | 1 |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Number of Devices | 1 |
Check the listing for details. Microsoft Exchange Server 2019 Standard Edition (On-Premises) - DVD x64. Condition: Brand New. Listed at 699.30 USD. Other new and improved features include Windows Server Core support. Installation is available via DVD and includes 5 Standard User CALs by default.