| Country of Origin | United States |
|---|---|
| UPC | 0885370258509 |
| Brand | Microsoft |
| Type | English |
| Format | DVD |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 20 GB |
| License Category | Standard |
| Minimum RAM | 2 GB |
| Model | Windows 7 Home Premium |
| Minimum Processor Speed | 1 GHz |
| MPN | GFC02050 |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 7, Microsoft Windows 7 64-bit, Microsoft Windows Vista, Windows |
| Number of Devices | 1 |
Check the listing for details. Microsoft OEM System Builders Pack Windows Professional 7 EnglishDVD 1PK NEW. Condition: Brand New, Made in United States. Listed at 29.95 USD.