| License Category | Standard |
|---|---|
| Minimum RAM | 2 GB |
| MPN | P6L-00095 |
| For Operating Systems | Windows |
| Brand | Microsoft |
| Type | Database Management Systems |
| Format | DVD |
| Unit Type | Unit |
| Language | Multilingual |
| Minimum Hard Drive Space | 20 GB |
| Model | SQL Server 2022 |
| Minimum Processor Speed | 1.5 GHz |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Devices | 1 |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Microsoft SQL Server 2022 Standard - 16 Core - 5 User CALs - DVD. Condition: Brand New, Made in United States. Listed at 384.99 USD. Microsoft SQL Server 2022 Standard Edition. Microsoft® SQL Server 2022 Standard Core. SQL Server 2022 Standard provides essential tools for creating, storing, and managing relational databases Built for developers and IT professionals, SQL Server 2022 Standard enables powerful data modeling, analytics, and integration.