| Processor | Intel Core i5 7th Gen. |
|---|---|
| UPC | 889842193190 |
| MPN | FJX-00001 |
| Item Length | 7.9" |
| Processor Type | i5-7300U/8GB/256GB |
| Unit Type | Unit |
| Display Type | LCD |
| Item Height | 0.3" |
| Features | Bluetooth, Built-in Microphone, Built-In Webcam, Wi-Fi |
| Operating System | Windows 10 |
| Carrier | Wi-Fi Only |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 11.5" |
| Screen Size | 12.3 in |
| Color | Black |
| RAM Size | 8 GB |
| Dimensions | 0.3" x 11.5" x 7.9" (HxWxD) |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Processor Speed | 2.60 GHz |
| Brand | Microsoft |
| Series | Surface |
| Type | Tablet |
| Maximum Resolution | 2736 x 1824 |
| Model | Microsoft Surface Pro 5 |
| Charger Included | Yes |
| Item Weight | 1.70 lbs |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Microsoft Surface Pro 5 (1796) 12.3" Tablet 2-in-1 Windows Laptop. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 179.88 USD. Microsoft Surface Pro 5th Generation (Model 1796) in great working condition. Runs Windows 10/11. Lightweight and portable with built-in kickstand.