| Series | Microsoft Surface |
|---|---|
| Unit Type | Unit |
| Display Type | LCD |
| Item Height | 0.37 in |
| Dimensions | 10.81” x 6.77” x 0.37” |
| Processor Model | NVIDIA Tegra 3 |
| Features | Bluetooth |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Weight | 1.5lbs. |
| UPC | 0885370449075 |
| Processor | Quad Core |
| Screen Size | 10.6 in |
| RAM Size | 2 GB |
| Color | Black |
| MPN | 9HR-00001 |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Processor Speed | 1.3 GHz |
| Brand | Microsoft |
| Type | Tablet |
| Maximum Resolution | 1366 x 768 |
| Model | Microsoft Surface RT |
| Connectivity | USB |
| Operating System | Windows RT |
| Storage Capacity | 32 GB |
| Battery Run Time | Up to 8hr |
Check the listing for details. Microsoft Surface RT| NVIDIA Tegra 3| 2GB RAM| 32GB SSD| Windows RT 8.1. Color: Black, Condition: Used. Listed at 24.99 USD. Instant foam fills the surrounding spaces, creating a tight-fitting cushion that molds itself around the item, therefore providing a custom heavy-duty cushioning. (Pictured Below). Power adapter is not included.