| Non-Domestic Product | No |
|---|---|
| Platform | Windows |
| Manufacturer Warranty | No warranty |
| Country of Manufacture | Puerto Rico |
| Modified Item | No |
| Country of Origin | Puerto Rico |
| UPC | 0885370395143 |
| Brand | Microsoft |
| Type | Operating Systems |
| Format | Retail |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 20 GB |
| License Category | Standard |
| Minimum RAM | 2 GB |
| Model | Microsoft Windows 8 Pro |
| Minimum Processor Speed | 1 GHz |
| MPN | 3UR-00001 |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 8 |
Check the listing for details. Microsoft Windows 8 Pro Full 32Bit & 64Bit English Genuine. Condition: Brand New, Made in Puerto Rico. Listed at 34.99 USD.