| Brand | hundevad |
|---|---|
| Antique | No |
| Number of Shelves | 5 |
| Type | Bookcase |
| Color | Brown |
| Item Height | 77 in |
| Material | Teak |
| Time Period Manufactured | Post-1950 |
| Item Length | 28 in |
| Country of Origin | Denmark |
| Item Width | 17 in |
Check the listing for details. Mid Century Hundevad Denmark solid teak wood shelf cabinet bookcase mcm. Color: Brown, Condition: Used, Made in Denmark. Listed at 950.00 USD. True vintage Hundevad solid wood two piece shelf with glass doors on cabinet. Includes keys and it's in great condition with only minor wear. Apx 28" wide, 77" high, 17" deep. Comes from a non-smoking home with no pets. Bargain price to a good home! Local pickup Gaithersburg MD 20879 or visit USHIP for a delivery quote.