| Antique | Yes |
|---|---|
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Color | Brown |
| Tabletop Material | Wood |
| Material | Wood |
| Item Length | 32 in |
| Brand | Imperial |
| Type | Console Table |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 29 in |
| Personalized | No |
| Style | French Country |
| Features | Carvings |
| Time Period Manufactured | Post-1950 |
| Room | Any Room |
| Finish | Painted |
| Item Width | 17 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Mid-Century Imperial Demi-Lune Console Table. Color: Brown, Condition: Used, Made in United States. Listed at 175.00 USD. Missing Handles.