| Item Height | 15 in |
|---|---|
| Item Length | 17.5 in |
| Item Width | 24 in |
| Type | table |
| Antique | Yes |
| Assembly Required | No |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Brand | American |
| Color | Gold |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Material | Wood |
| Style | Mid-Century Modernism |
| Time Period Manufactured | Post-1950 |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Year Manufactured | 1960 |
| MPN | Coffee table |
Check the listing for details. Mid Century Modern Side Table End Rectangular Hollywood Regency Gold 1970s 70s. Color: Gold, Condition: Used. Listed at 254.13 USD. A fine example of 1970s Mid century modern marbled regency furniture. Unique rectanglular design and shape. We see great furniture design as functional art, and our mission is to place that art directly into your hands.