| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-6652-RUS-NAT |
| Color | Rust Natural |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 17 in |
| Item Length | 16 in |
| Item Width | 16 in |
| Upholstery Fabric | 100% Polyester |
| Frame Material | Upholstered |
| UPC | 889654283287 |
Check the listing for details. Modway 16" Round Performance Velvet Upholstered Ottoman. Color: Rust Natural, Condition: New. Listed at 70.75 USD. The Tilden performance velvet ottoman’s compact size makes it a perfect small ottoman for tight spaces. Arriving fully assembled, this modern sitting stool combines chic style and functionality. Weight Capacity: 506 lbs.