| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | MOD-6143-TEA |
| Color | Teal |
| Type | Headboards |
| Item Height | 55.5 in |
| Item Length | 3.5 in |
| Item Width | 39.5 in |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Material | Performance Velvet |
| Size | Twin |
| UPC | 889654161547 |
Check the listing for details. Modway Alyson Angular Channel Tufted Performance Velvet Twin Headboard in Teal. Color: Teal, Condition: New. Listed at 98.10 USD. With a squared profile, this twin headboard grants a luxurious presence to your bedroom with angular channel tufting and rich texture. Covered in soft, stain-resistant performance velvet polyester upholstery Alyson Twin Headboard is both practical and graceful.