| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-6221-WAL |
| Color | Walnut |
| Type | Headboards |
| Item Height | 41 - 51 in |
| Item Length | 1 in |
| Item Width | 56 in |
| Material | Wood |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
| Size | Full |
Check the listing for details. Modway Archie Wood Full Headboard in Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 78.25 USD. Modway Archie Wood Full Headboard in Walnut Item Description Introduce modern style to a guest bedroom or teenager's room with the retro detail and organic aesthetics of the Archie Wood Full Headboard. Inspired by mid-century style, this full headboard features a beautiful window pane design that offers a traditional look. Adapting to almost any decor theme with the option of interchangeable bed frames, this full size headboard is compatible with the Billie and Margo bed frame collections for a customized look that's easily interchangeable. This wood headboard features a sturdy rubberwood and MDF veneer construction for lasting durability. Refresh your bedroom with customizable bedroom furniture. Assembly required. Set Includes: One - Archie Full Headboard Features: Full Wood Headboard Window Pane Detail Interchangeable Bed Frame Options Rubberwood and MDF Veneer Assembly Required Dimensions: Overall Product Dimensions: 0.5"L x 56"W x 22.5"H Why Shop LexMod? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520