| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-6558-TEA |
| Color | Teal |
| Type | Headboards |
| Item Height | 22.5 in |
| Item Length | 3 in |
| Item Width | 39 in |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Material | Performance Velvet |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
| Size | Twin |
Check the listing for details. Modway Brielle Performance Velvet Twin Headboard in Teal. Color: Teal, Condition: New. Listed at 116.09 USD. Modway Brielle Performance Velvet Twin Headboard in Teal Item Description Bring opulent style to the bedroom with the Brielle Channel Tufted Performance Velvet Twin Headboard. Channel tufting, a sweeping curved silhouette and rich texture introduces glam deco style and vintage modernity to a guest suite, kid's bedroom, or college dorm. This twin size headboard is upholstered in soft, stain-resistant performance velvet and padded in dense foam to offer supportive comfort while sitting up in bed resting or relaxing. This adjustable headboard fits twin beds with its three mounting positions. Assembly required. Set Includes: One - Brielle Channel Tufted Twin Headboard Features: Channel Tufted Twin Headboard Performance Velvet Upholstery Durable Stain-Resistant Fabric Dense Foam Padding 3 Mounting Positions Assembly Required Dimensions: Overall Product Dimensions: 3"L x 39"W x 22.5"H Floor to Top of Headboard: 38 - 53"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520