| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Velvet |
| Collection | Dawn |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-6303-NAV |
| MPN | MOD-6303-NAV |
| Color | Navy |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 26" |
| Item Width | 62" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Modway Dawn Full/Queen Modern Performance Velvet Headboard in Nav |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Dawn Full/Queen Modern Performance Velvet Headboard in Nav |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654993759 |
Check the listing for details. Modway Dawn Full/Queen Modern Performance Velvet Headboard in Navy. Color: Navy, Condition: New. Listed at 144.78 USD. Awaken a master bedroom or guest bedroom with the energizing style of the Dawn Performance Velvet Full/Queen Headboard. This queen size headboard is padded with dense foam creating a soft, supportive place to rest and relax while sitting up in bed.