| Country of Manufacture | United States |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-2537654 |
| MPN | BH-4752-2537654 |
| Color | Gray |
| Size | Full Size |
| Type | Headboards |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 48" |
| Item Width | 56" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Bowery Hill Modern Engineered Wood Full Panel Headboard in Gray |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Full Size |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Bowery Hill |
| Product | Bowery Hill Modern Engineered Wood Full Panel Headboard in Gray |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508118409 |
Check the listing for details. Bowery Hill Modern Engineered Wood Full Panel Headboard in Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 120.13 USD. If you’re a fan of clean, crisp and contemporary interiors, rest assured the full panel headboard suits you. Hard to believe such a high-style aesthetic can be so attractively priced. Headboard only.