| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Category | Headboards |
| Size | King |
| Firmness | Fabric |
| MPN | MOD-5174-NAV |
| Item Length | 4" |
| Department | Headboards |
| Item Height | 52.5 in |
| Style | Modern |
| Frame Material | Fabric |
| Item Width | 78" |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Compatible Brand | Modway |
| Pattern | Tufted |
| Installation | Yes |
| Color | Blue |
| Material | Fabric |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Brand | Modway |
| Mounting | Bed Frame Mounted |
| Type | Headboard |
| Model | Modway Lily |
| Collection | Emily |
| Countertop Material | Fabric |
| UPC | 889654012504 |
Check the listing for details. Modway Emily King Upholstered Polyester Fabric Headboard in Navy. Color: Blue, Condition: New. Listed at 278.61 USD. Add elegance to your bedroom with the Modway Lily King Upholstered Linen Fabric Tufted Headboard. Designed with just the right amount of grace, Lily is made from fiberboard, plywood, and soft linen fabric upholstery for a construction that is both lightweight and long-lasting.