| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Country of Manufacture | Malaysia |
| Material | Fabric |
| Collection | Emily |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-5174-NAV |
| MPN | MOD-5174-NAV |
| Color | Navy |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 22" |
| Item Width | 78" |
| Item Length | 4" |
| Category | Headboards |
Check the listing for details. Modway Emily King Upholstered Polyester Fabric Headboard in Navy. Color: Navy, Condition: New. Listed at 164.99 USD. Add elegance to your bedroom with the Modway Emily Button Tufted Linen Fabric Upholstered King Headboard. Designed with just the right amount of grace, Emily King Headboard is made from fiberboard, plywood, and fine linen fabric upholstery for a construction that is both lightweight and long-lasting. Perfect for contemporary and modern bedrooms, sleep soundly and impart a sense of tranquility amidst an impressive backdrop of style with this headboard for King beds.Features : Materials: Fiberboard, plywood, soft polyesterFinish: NavyElegantly tufted button headboardDeep inset buttonsSpecifications : Product Dimensions : 22.5"H x 78.5"W x 3.5"DProduct Weight : 23 lbs