| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2803168 |
| MPN | PR-4753-2803168 |
| Color | Toffee |
| Size | Full Size |
| Type | Headboards |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 41" |
| Item Width | 58" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Full Contemporary Solid Wood Panel Headboard in Ligh |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Full Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Full Contemporary Solid Wood Panel Headboard in Ligh |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508413238 |
Check the listing for details. Pemberly Row Full Contemporary Solid Wood Panel Headboard in Light Toffee. Color: Toffee, Condition: New. Listed at 193.03 USD. So, while you bask in its classic allure, there's no compromise on practicality. Finish: Light toffee. Perfect size for everyone: Available in twin, full, queen, and king, the headboard is designed to fit seamlessly into your space.