| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-5171-BLK |
| Color | Black |
| Type | Headboards |
| Item Height | 53 in |
| Item Length | 3.5 in |
| Item Width | 61.5 in |
| Material | Upholstered Vinyl |
Check the listing for details. Modway Emily Tufted Button Vegan Leather Upholstered Queen Headboard in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 93.16 USD. Faux Leather Upholstered Button Tufted Square Queen Size Headboard in Black Item Description Add elegance to your bedroom with the Modway Emily Button Tufted Faux Leather Upholstered Queen Headboard. Designed with just the right amount of grace, Emily Queen Headboard is made from fiberboard, plywood, and luxurious faux leather upholstery for a construction that is both lightweight and long-lasting. Perfect for contemporary and modern bedrooms, sleep soundly and impart a sense of tranquility amidst an impressive backdrop of style with this headboard for queen beds. Set Includes: One - Emily Queen Headboard Features: Elegantly tufted button headboard Fits queen size beds Deep inset buttons Smooth vinyl upholstering Fiberboard and plywood frame Dimensions: Overall Product Dimensions: 3.5"L x 61.5"W x 45.5 - 53"H Bedframe Mounting Location: 4.5 - 8.5"H Mounting Location A - Height to Top of Headboard: 52.5"H Mounting Location A - Height to Bottom of Headboard: 30.5"H Mounting Location B - Height to Top of Headboard: 50"H Mounting Location B - Height to Bottom of Headboard: 28" Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520