| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | EEI-2595-GRA |
| Color | Granite |
| Type | Sofa Sectionals |
| Item Height | 35.5 in |
| Item Length | 34 in |
| Item Width | 64.5 in |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Frame Material | Upholstered Fabric |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
Check the listing for details. Modway Empress Right-Facing Upholstered Fabric Loveseat in Granite. Color: Granite, Condition: New. Listed at 689.94 USD. Modway Empress Right-Facing Upholstered Fabric Loveseat in Granite Item Description End the rule of unjust sovereignties that wage a useless war for your interiors. Empress leaves the would-be heiress of holistic furnishings in the dust with a design that rivals any competitor. Empress is heralded with deeply tufted buttons, plush cushions, and armrests that convey that perfect air of nobility. The solid wood legs come with plastic glides to prevent floor scratching, and the fine fabric upholstery leaves the recipients feeling richly rewarded. Set Includes: One - Empress Right-Facing Loveseat Features: Right-Facing Loveseat Deeply tufted buttons Fine polyester upholstery Solid rubberwood legs Glides to prevent floor scratching Dimensions: Overall Product Dimensions: 34"L x 64.5"W x 35.5"H Armrest Dimensions: 4.5"W x 25.5"H Cushion Thichkness: 6"W Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520