| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | MOD-7148-TAN |
| Color | Tan |
| Type | Headboards |
| Item Height | 50.8 in |
| Item Length | 3.9 in |
| Item Width | 61.6 in |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Material | Fabric |
| Number of Items in Set | 1 |
| Size | Queen |
| UPC | 889654287667 |
Check the listing for details. Modway Lindee Vegan Leather Queen Headboard in Tan. Color: Tan, Condition: New. Listed at 125.00 USD. The dense foam padding and pillow-style design grants a soft, cushioned backdrop for nightly reading or relaxing in bed. Assembly required. One - Queen Headboard. Features: Pillow Style Headboard. Floor to Bottom of Headboard: 30.5"H.