| Material | Wood |
|---|---|
| Collection | Lippa |
| Brand | Modway |
| Model | EEI-1826-WHI |
| MPN | EEI-1826-WHI |
| Color | White |
| Type | Pub Tables |
| Style | Modern |
| Item Height | 40" |
| Item Width | 28" |
| Item Length | 28" |
| Category | Pub Tables |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Modway Lippa 28" Square Modern Lacquered MDF Wood Bar Table in Wh |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Lippa 28" Square Modern Lacquered MDF Wood Bar Table in Wh |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654023432 |
Check the listing for details. Modway Lippa 28" Square Modern Lacquered MDF Wood Bar Table in White. Color: White, Condition: New. Listed at 523.99 USD. Let modern inspiration flow while gathered around the Lippa 28" Square Bar Table. Includes non-marking felt pad to protect flooring. Assembly required. Materials: Lacquered MDF. Non-marking felt pad.