| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-7114-WAL |
| Color | Walnut |
| Type | Headboards |
| Item Height | 42.5 in |
| Item Length | 15.5 in |
| Item Width | 125 in |
| Material | Wood |
| Number of Items in Set | 6 |
| Set Includes | Two - Night Stand Two - Wall Mounted Headboard Two - Wall Mounted |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
| Size | King |
Check the listing for details. Modway Render Wall Mount King Headboard and Modern Nightstands in Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 827.50 USD. Modway Render Wall Mount King Headboard and Modern Nightstands in Walnut Item Description Tap into mid-century aesthetics with the Render Wall-Mount King Headboard and Nightstands Set. With slatted detail commanding a presence in a primary bedroom or guest bedroom, this king size headboard is a collection of multiple panels that feature durable particleboard frames with smooth wood grain laminate. The full-extension glide drawers and open shelves on the nightstands offer ample storage space to keep bedside essentials neat and organized. Both the headboard and the 1-drawer nightstands mount directly to the wall at your desired height to create an eye-catching backdrop in the bedroom. Set Includes: Two - Night Stand Two - Wall Mounted Headboard Two - Wall Mounted Headboard Features: Headboard and Nightstands Set Wall-Mount Design Smooth Wood Grain Laminate Durable Particleboard Construction Spacious Full-Glide Drawer Assembly Required Dimensions: Overall Product Dimensions: 15.5"L x 125"W x 42.5"H Drawer Frame Dimensions: 4"L x 20"W x 12.5"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520